Back to all Schedules

2021 Week 7 Schedule

DATE MATCH UP STATUS
10/8 Belton   @   Truman
60 - 19
 Final 
10/8 Bishop Ward   @   Baldwin
34 - 6
 Final  STATS
10/8 Blue Springs   @   Lees Summit West
14 - 31
 Final  STATS
10/8 Blue Springs South   @   Fort Osage
21 - 35
 Final  STATS
10/8 Blue Valley   @   Bishop Miege
31 - 28
 Final  STATS
10/8 Blue Valley Northwest   @   Blue Valley North
35 - 21
 Final 
10/8 Cameron   @   St. Joseph Lafayette
10 - 32
 Final  STATS
10/8 Carrollton   @   Lexington
0 - 42
 Final 
10/8 Cass-Midway   @   Wellington-Napoleon
14 - 34
 Final 
10/8 Center   @   Odessa
41 - 42
 Final  STATS
10/8 Chillicothe   @   Savannah
19 - 13
 Final  STATS
10/8 East Buchanan   @   Mid Buchanan
21 - 28
 Final 
10/8 Gardner-Edgerton   @   Shawnee Mission North
17 - 7
 Final 
10/8 Grain Valley   @   William Chrisman
45 - 7
 Final  STATS
10/8 Harmon   @   Wyandotte
0 - 67
 Final 
10/8 Hogan Prep Academy   @   Father Tolton
44 - 8
 Final 
10/9 Kansas City Central   @   University Academy
0 - 44
 Final 
10/8 Lafayette County   @   Knob Noster
75 - 6
 Final 
10/8 Lathrop   @   Lawson
8 - 0
 Final  STATS
10/8 Lawrence Free State   @   Olathe South
33 - 14
 Final 
10/8 Lees Summit   @   St. Joseph Central
56 - 14
 Final 
10/8 Liberty   @   Park Hill
35 - 32
 Final  STATS
10/8 Liberty North   @   Lees Summit North
38 - 35
 Final  STATS
10/8 Lincoln College Prep   @   Maryville
27 - 26
 Final 
10/8 Lone Jack   @   Adrian
0 - 54
 Final 
10/8 Louisburg   @   Bonner Springs
29 - 7
 Final 
10/8 Northeast   @   East
28 - 0
 Final 
10/8 Oak Grove   @   Excelsior Springs
54 - 28
 Final  STATS
10/8 Olathe East   @   Shawnee Mission West
14 - 22
 Final 
10/7 Olathe North   @   Shawnee Mission East
56 - 14
 Final 
10/8 Olathe West   @   Mill Valley
32 - 47
 Final  STATS
10/8 Ottawa   @   Eudora
7 - 35
 Final 
10/8 Park Hill South   @   North Kansas City
7 - 0
 Final  STATS
10/9 Pembroke Hill   @   Christ Prep
36 - 13
 Final 
10/8 Piper   @   Paola
19 - 24
 Final 
10/8 Pittsburg   @   Lansing
31 - 14
 Final 
10/8 Plattsburg   @   Penney
14 - 57
 Final 
10/8 Raymore-Peculiar   @   Columbia Hickman
35 - 3
 Final 
10/8 Raytown South   @   Kearney
8 - 49
 Final  STATS
10/8 Richmond   @   Holden
38 - 2
 Final  STATS
10/8 Rockhurst   @   DeSmet
14 - 28
 Final  STATS
10/8 Ruskin   @   Grandview
6 - 42
 Final 
10/8 Schlagle   @   Wamego
14 - 48
 Final 
10/8 Shawnee Heights   @   DeSoto
21 - 20
 Final 
10/8 Shawnee Mission Northwest   @   Olathe Northwest
28 - 35
 Final OT 
10/8 Shawnee Mission South   @   Lawrence
9 - 49
 Final 
10/8 Smithville   @   Raytown
34 - 0
 Final  STATS
10/8 Spring Hill   @   Tonganoxie
27 - 21
 Final OT 
10/8 St. James Academy   @   Blue Valley Southwest
42 - 13
 Final  STATS
10/8 St. Michael   @   Crest Ridge
69 - 34
 Final  STATS
10/8 St. Pius X   @   St. Joseph Benton
63 - 7
 Final  STATS
10/7 St. Thomas Aquinas   @   Blue Valley West
7 - 31
 Final  STATS
10/8 Staley   @   Oak Park
35 - 28
 Final 
10/8 Sumner   @   Atchison
14 - 35
 Final 
10/8 Turner   @   Leavenworth
0 - 49
 Final 
10/8 Van Horn   @   Summit Christian Academy
28 - 32
 Final 
10/8 Warrensburg   @   Pleasant Hill
43 - 49
 Final 
10/8 Washington   @   Basehor-Linwood
0 - 54
 Final  STATS
10/8 West Platte   @   North Platte
54 - 7
 Final  STATS
10/8 Winnetonka   @   Platte County
0 - 35
 Final  STATS